Copyright 2020 - Custom text here

STEREOTIPI U MEDIJIMA I MEDIJSKO OPISMENJAVANJE MLADIH

Učenice izborne grupe (209) Ana Slavić, Marija Damjanović i Ana Mijušković, koje slušaju izborni predmet Medijska pismenost kod profesorice Marije Kovačević, prisustvovale su 6. februara času debate u izbornoj grupi (223).

Učenice su vježbale tehniku intervjuisanja i pisanja izvještaja na temu „Stereotipi u medijima  i medijsko opismenjavanje mladih” i na taj način razmatrale problem stereotipa u medijima, kao i njihov uticaj na vrijednosti i ponašanja mladih. Cilj časa je bio da se kod učenika razvije kritički odnos prema medijskim diskursima, da se osposobe za tumačenje stereotipa u medijima i prepoznavanje raznih vidova medijske manipulacije. Učenice su nakon završenog intervjua napisale izvještaj i podijelile svoje utiske i zapažanja.

 

f t g m

Gimnazija „Slobodan Škerović“

Ul. Vaka Đurovića 26

81 000 Podgorica, Crna Gora

Tel: ++382 20 664 044

Fax: ++382 20 667 546

e-mail:

gimnazijapg@t-com.me;

skola@gim-pg.edu.me;