Copyright 2020 - Custom text here

STEREOTIPI U MEDIJIMA I MEDIJSKO OPISMENJAVANJE MLADIH

Učenice izborne grupe (209) Ana Slavić, Marija Damjanović i Ana Mijušković, koje slušaju izborni predmet Medijska pismenost kod profesorice Marije Kovačević, prisustvovale su 6. februara času debate u izbornoj grupi (223).

Učenice su vježbale tehniku intervjuisanja i pisanja izvještaja na temu „Stereotipi u medijima  i medijsko opismenjavanje mladih” i na taj način razmatrale problem stereotipa u medijima, kao i njihov uticaj na vrijednosti i ponašanja mladih. Cilj časa je bio da se kod učenika razvije kritički odnos prema medijskim diskursima, da se osposobe za tumačenje stereotipa u medijima i prepoznavanje raznih vidova medijske manipulacije. Učenice su nakon završenog intervjua napisale izvještaj i podijelile svoje utiske i zapažanja.