Copyright 2020 - Custom text here

OGLEDNI ČAS − KORELACIJA UMJETNOSTI I MATEMATIKE

U petak, 22. novembra 2019. godine, profesorica umjetnosti Gordana Trebješanin i profesorica matematike Mirjana Pješčić održale su ogledni čas u odjeljenju III-j, u okviru redovne  nastave predmeta Umjetnost i vizuelne komunikacije.

Kroz uvodno predavanje učenice Natalije Vujošević (IV-b) i praktičan rad u grupama, učenici su se upoznali s primjenama modularne aritmetike u umjetnosti, kao i s matematičkim pravilima crtanja likovnih statičkih elemenata (parabole, kružnice, elipse) korišćenjem isključivo pravih linija – tangenti. Profesorica Trebješanin je dala instrukcije kako da uz pomoć raznih likovnih tehnika dočaraju prostor. Nekoliko učenica se oprobalo u crtanju mandala uz Natalijine instrukcije.

Času su prisustvovali: pedagogica Vanja Rakočević, psihološkinja Marija Gošović i učenici II-h, članovi matematičke sekcije, koji su u svakoj grupi pomagali učenicima da savladaju osnovne matematičke tehnike koje su koristili prilikom crtanja zanimljivih slika.

f t g m

Gimnazija „Slobodan Škerović“

Ul. Vaka Đurovića 26

81 000 Podgorica, Crna Gora

Tel: ++382 20 664 044

Fax: ++382 20 667 546

e-mail:

gimnazijapg@t-com.me;

skola@gim-pg.edu.me;