Copyright 2020 - Custom text here

POSJETA INTERAKTIVNOJ IZLOŽBI U OVIRU DANA NAUKE

Učenici IIm i IIIe odjeljenja, s profesoricom Ivonom Adžić, posjetili su interaktivnu izložbu „Tkači kibernetike − Ada Lovelace: čarobnica brojeva i proročica računarstva, ćerka poete lorda Bajrona i princeza matematike”.

Izložba je, kao dio  Dana nauke, realizovana u saradnji s Ambasadom Velike Britanije, Univerzitetom Crne Gore i ateljeom „Egziperi”. Mladi matematičari su se kroz razne interaktivne instalacije upoznali kako su industrijska revolucije  i razvoj tehnologije uticali  na ovu matematičarku u raznim periodima njenog neobičnog odrastanja. Predviđena aktivnost je dio programa kluba mladih matematičara „Klub na kub”.

f t g m

Gimnazija „Slobodan Škerović“

Ul. Vaka Đurovića 26

81 000 Podgorica, Crna Gora

Tel: ++382 20 664 044

Fax: ++382 20 667 546

e-mail:

gimnazijapg@t-com.me;

skola@gim-pg.edu.me;