GIMNAZIJALKE NA WISCI KAMPU

Učenice Sara Tadić i Teodora Senić, i nastavnica matematike Maja Kraljević, učestvovale su, kao predstavnice naše škole na kampu WiSci camp Kosovo 2019, koji je organizovala Ambasada SAD, State Department.

Kamp je održan u Prištini, u periodu 18-31. avgusta i bio je namijenjen isključivo djevojčicama koje imaju afiniteta i/ili uspjeha na polju prirodnih nauka, tehnologije/programiranja, inženjerstva, matematike i umjetnosti.

Teodora i Sara prenose utiske: „Kamp je za nas predstavljao jedno nezaboravno iskustvo ispunjeno nevjerovatnom količinom pozitivne energije. U toku kampa imali smo različite radionice - Microsoft, Intel, NASA, Girl Up klub samo su neki od organizatora radionica. Osim što smo imale priliku da usavršimo naše znanje iz STEAM oblasti (npr. kodiranje dronova i autonomnih vozila, Minecraft kodiranje...), upoznale smo i nove kulture, jezike i prijatelje.”