VOLONTERI PODRŽALI DEVETU HUMANITARNU AKCIJU „PODIJELIMO, JER ZAJEDNO MOŽEMO VIŠE“

Prethodnu školsku godinu članovi Volonterskog kluba završili su učešćem u devetoj humanitarnoj akciji „Podijelimo, jer zajedno možemo više“ u organizaciji Udruženja Roditelji.

U periodu 22-31. avgusta 2019. godine, na dvije lokacije, volonteri su u popodnevnoj smjeni obavještavali i motivisali posjetioce TC „Delta city“ i „Naš diskont“ da doniraju školski pribor za djecu iz socijalno ugroženih porodica.

Nakon uspješno realizovane akcije, prikupljeno i donirano je 348 kompleta školskog pribora. Prikupljene donacije podijeljene su djeci koja su uključena u program podrške u učenju, koji Udruženje realizuje u Razvojnom centru, kao i djeci iz jednoroditeljskih i socijalno ugroženih porodica koj e se nalaze na evidenciji udruženja Roditelji.