GIMNAZIJALCI U MOSKVI

Tim učenika Gimnazije „Slobodan Škerović”, koji predvode profesorice Svetlana Varagić i Jadranka Grbović, predstavljaće našu zemlju na međunarodnom tamičenju iz hemije u Moskvi od 20. do 25. avgusta, na prestižnom Univerzitetu Lomonosov. Naš tim čine: Aleksandrar Mijajlović, Filip Marković, Luka Velašević, Andrija Đurović i Milica Šanjević.

Međunarodni hemijski turnir (International Chemistry Tournament – IChTo) je takmičenje iz hemije koje se svake godine održava na Univerzitetu Lomonosov u Moskvi. Za razliku od klasičnih takmičenja iz hemije koji podrazumijevaju izradu računskih zadataka, IChTo je timsko takmičenje debatnog karaktera. U konkurenciji su timovi iz cijelog svijeta, od Japana do Amerike.