ČLANOVI DEBATNOG KLUBA GIMNAZIJE NA PREDAVANJU

Članovi Debatnog kluba Gimnazije „Slobodan Škerović“ Jelena Dobričanin, Milica Dobričanin i Aleksa Popović prisustvovali su, 13. juna, u Dvorcu Petrovića, predavanju o perspektivi mladih u NATO savezu i javnoj raspravi s ambasadorkom Sjedinjenih Američkih Država Džudi Rajzing Rajnke.

Cilj projekta „Zauzmimo stav za buduće perspektive i savez mladih i NATO-a“ jeste da se proširi znanje o NATO-u i razumijevanje njegovih vrijednosti. Naši učenici bili su u prilici da razgovaraju o prednostima NATO saveza i predrasudama u vezi s njim,  kao i da nauče koji su to benefiti koje Crna Gora ima od članstva u istom. Takođe, postavljali su pitanja ambasadorki SAD-a i razgovarali o NATO savezu. Koordinatorka Debatnog kluba je profesorica istorije mr Vesna Kovačević.