Copyright 2019 - Custom text here

VEČE FIZIKE − „KOSMIČKO ZRAČENJE”

U petak, 7. juna, u školskoj biblioteci održano je veče fizike pod nazivom „Kosmičko zračenje”.

Učenici 1m (Nikola Knežević, Valentina Špirić i Aleksandar Boljević) predstavili su standardni model elementarnih čestica (kroz prezentaciju, zanimljiv kviz i igricu s kockicama). U nastavku večeri učenici 1m, 2m i Ig odjeljenja (Dimitrije Raonić,Ksenija Belada, Nikolina Lalić i Ivan Vučinić) predstavili su istorijski segment otkrića kosmičkog zračenja, a zatim i  nastanak kosmičkog zračenja, kao i njegovu interakciju sa zemljinom atmosferom.

Na samom kraju večeri, učenici 2m, 4a i 2h (Slaven Dobrković, David Pantović i Matija Pejović) demonstrirali su princip rada mjehuraste komore i interakciju kosmičkog zračenja sa mjehurastom komorom.

f t g m

Gimnazija „Slobodan Škerović“

Ul. Vaka Đurovića 26

81 000 Podgorica, Crna Gora

Tel: ++382 20 664 044

Fax: ++382 20 667 546

e-mail:

gimnazijapg@t-com.me;

skola@gim-pg.edu.me;