PREDSTAVLJANJE DVOJEZIČNIH ODJELJENJA

Učenici dvojezičnih odjeljenja predstavili su se svojim vršnjacima i pokazali isječke sa časova matematike, fizike, istorije i biologije na kojima se nastava izvodi na engleskom jeziku.

Vasilije Marković i Relja Savić, učenici Ie2 odjeljenja, priredili su kratku prezentaciju i na zanimljiv način prisutnima približili pojam funkcije, kao i vezu linearne funkcije sa fizikom kod pravolinijskog kretanja.

Odjeljenje IIe izvelo je kratak skeč, u kojem su predstavili istoriju srednjeg vijeka, tematiku koju obrađuju u ovoj školskoj godini. Učenici su se potrudili da ožive likove značajnih istorijskih ličnosti od pada Zapadnog rimskog carstva do otkrića Amerike.

Odjeljenje IIIe napravilo je korelaciju između biologije i fizike kroz temu zvuk. Učenici su na samom početku kroz fiziku objasnili šta je zvuk, objasnili izvore i prijemnike zvuka, a zatim kroz biologiju objasnili funkciju ljudskog uha.

Profesori Vladimir Popović, Marija Kojić, Igor Radulović i Virna Hadžiosmanović pružili su učenicima asistenciju i stručnu podršku za pripremu ovih prezentacija.