Copyright 2019 - Custom text here

IZVEDENA PREDSTAVA „IPAK JE TO ŽENA”

U okviru Dana specijalističkih odjeljenja večeras je u svečanoj sali izvedena predstava „Ipak je to žena” – projekat učenika filololoških odjeljenja.

Autorka teksta i rediteljka Sara Vujusić (2f) kroz niz svedenih scena, obojenih humorom, prikazala je kako je savremena žena, još uvijek okovana patrijarhalnim stegama, nemoćna da osvoji suštinsku ravnopravnost.

Uloge su tumačili: Anđela Oluić, Petar Vukotić, Darija Raičević, Aleksa Šljivančanin, Nikola Bukarica, Anja Strugar, Mina Kuzmanović, Aleksandra Sekulović, Ljiljana Radunović i Olivera Šulić. Mladen Janković pružio je tehničku podršku, a mentorke projekta su profesorice Sonja Šaković i Mirjana Perović.

f t g m

Gimnazija „Slobodan Škerović“

Ul. Vaka Đurovića 26

81 000 Podgorica, Crna Gora

Tel: ++382 20 664 044

Fax: ++382 20 667 546

e-mail:

gimnazijapg@t-com.me;

skola@gim-pg.edu.me;