POZORIŠNI FESTIVAL U MOSTARU

Francuski atelje je s predstavom „Modernizovane Lafontenove basne” 9. i 10. maja učestvovao na regionalnom Pozorišnom festivalu u Mostaru.

Naši gimnazijalci imali su priliku da se druže s vršnjacima iz Srbije, Makedonije, Hrvatske i Bosne, da prisustvuju radionicama, predstavama, razmjenjuju iskustva, ali i da uživaju u znamenitostima Mostara i njegove okoline. Njihov nastup pohvaljen je s više strana, pa i u bosanskom „Bljesku”. Naša škola i vrijedni učenici dobili su zahvalnice za učešće, a profesorice Dragana Tasić i Ana Đelević još jednu potvrdu da je sekcija na francuskom jeziku, iako s tek dvogodišnjim iskustvom, na pravom putu da bilježi samo uspjehe. Zahvaljujemo se Francuskom institutu Podgorica na sredstvima, pažnji i trudu, institutima u Sarajevu i Mostara, ljubaznom osoblju hotela „Almira” i Lutkarskom pozorištu na predivnom dočeku i boravku, i naravno, našoj Gimnaziji i direktorici Zoji Bojanić-Lalović na svesrdnoj podršci.