Copyright 2019 - Custom text here

PREZENTACIJA COBISS-a U CRNOJ GORI

Bibliotekarka Sanja Marjanović učestvovala je na Prezentaciji COBISS-a (Kooperativni online bibliografski sistem i servisi) u Crnoj Gori, koju je organizovala Nacionalna biblioteka Crne Gore „Đurđe Crnojević“ sa Cetinja u saradnji s Institutom informacijskih znanosti (IZUM) iz Maribora, a uz podršku Ministarstva kulture Crne Gore, u utorak, 16. aprila 2019. godine.

Na prezentaciji su govorili Branko Kurnjek i  Davor Bračko s Instituta informacijskih znanosti u Mariboru.  Glavne teme su bile: CONOR.CG – normativna kontrola ličnih imena, novosti koje donosi COBISS+ u poređenju sa COBISS/OPAC i prezentacija COBISS.net stranica.

Biblioteka Gimnazije „Slobodan Škerović” je od 2018. godine uključena u sistem COBISS, mreže koja međusobno povezuje nacionalne bibliografske sisteme Albanije, Bosne i Hercegovine, Bugarske, Makedonije, Slovenije, Srbije i Crne Gore i koji omogućava besplatan protok bibliografskih informacija.

f t g m

Gimnazija „Slobodan Škerović“

Ul. Vaka Đurovića 26

81 000 Podgorica, Crna Gora

Tel: ++382 20 664 044

Fax: ++382 20 667 546

e-mail:

gimnazijapg@t-com.me;

skola@gim-pg.edu.me;