Copyright 2019 - Custom text here

ČAS NA GORICI

Danas su učenici izbornih grupa 116 i 122, u pratnji profesorica Mirjane Vujošević i Marijane Laković, čas u učionici zamijenili šetnjom u park šumi Gorica, koja s pravom nosi epitet „pluća” grada.

Obišli su Mediteranski vrt i ukazali na značaj zelenih površina. Zelene površine grada pozitivno utiču na okolinu, djelovanjem na mikroklimat, tako što smanjuju visoke temperature vazduha, povećavaju stepen vlažnosti, regulišu jačinu vjetra, prečišćavaju vazduh, smanjuju i ublažavaju jačinu gradskog šuma. S druge strane, šetnja kao vid fizičke aktivnosti izuzetno je važna jer doprinosi smanjenju gojaznosti i prevenciji mnogih hroničnih bolesti.

f t g m

Gimnazija „Slobodan Škerović“

Ul. Vaka Đurovića 26

81 000 Podgorica, Crna Gora

Tel: ++382 20 664 044

Fax: ++382 20 667 546

e-mail:

gimnazijapg@t-com.me;

skola@gim-pg.edu.me;