EVROPSKO NUKLEARNO TAKMIČENJE

ENEN („European Nuclear Education Network”) internacionalna je neprofitna organizacija koja se bavi razvijanjem znanja iz oblasti nuklearnih disciplina u Evropi.

Po prvi put ove godine organizovala je evropsko nuklearno takmičenje za učenike srednjih škola iz oblasti radijacije. Cilj takmičenja jeste da se mladi širom svijeta zainteresuju za karijere u nuklearnim disciplinama, kao i da se otkriju novi talenti. U ovoj promociji nauke učestvovali su učenici naše škole Marko Pavićević i Lara Aligrudić (IO). Zajedno sa svojim mentorom, profesorom fizike Nikolom Bućkovićem, učenici su postigli značajan rezultat ulaskom u finalni krug takmičenja. Kao jedan od 15 odabranih timova, naši učenici su pozvani na Univerzitet tehnologije i ekonomije u Budimpešti. Od 30. juna do 5. jula ove godine prisustvovaće predavanjima o radijaciji i prezentovati svoj rad pred internacionalnim komitetom, gdje će se boriti za prvu nagradu.