Copyright 2019 - Custom text here

UPOZNAVANJE S AMERIČKIM SISTEMOM OBRAZOVANJA I POSJETA SAJMU AMERIČKIH UNIVERZITETA

Predstavnici američkih univerziteta, izlagači na Sajmu američkih univerziteta, 8. aprila posjetili su Gimnaziju „Slobodan Škerović“ i razgovarali s učenicima o specifičnostima američkog obrazovanja i mogućnostima za apliciranje i dobijanje stipendija.

Nakon toga, pedagogica Vanja Rakočević predstavila je predstavnicima 14 američkih univerziteta Gimnaziju „Slobodan Škerović“, kao i aktivnosti koje realizujemo u okviru pružanja podrške učenicima koji apliciraju za studije u inostranstvu.

Istog dana brojni učenici posjetili su Sajam, koji je četvrti put po redu organizovan u Crnoj Gori. Učenici su imali mogućnost da se upoznaju s programima koje nude ovi univerziteti, kao i s prednostima i mogućnostima studiranja u SAD.

Članovi našeg Volonterskog kluba, koji već četiri godine učestvuju u realizaciji volonterskog servisa u Američkom uglu, pružili su logističku podršku organizaciji Sajma, kao i prethodne godine.

f t g m

Gimnazija „Slobodan Škerović“

Ul. Vaka Đurovića 26

81 000 Podgorica, Crna Gora

Tel: ++382 20 664 044

Fax: ++382 20 667 546

e-mail:

gimnazijapg@t-com.me;

skola@gim-pg.edu.me;