UPOZNAVANJE S AMERIČKIM SISTEMOM OBRAZOVANJA I POSJETA SAJMU AMERIČKIH UNIVERZITETA

Predstavnici američkih univerziteta, izlagači na Sajmu američkih univerziteta, 8. aprila posjetili su Gimnaziju „Slobodan Škerović“ i razgovarali s učenicima o specifičnostima američkog obrazovanja i mogućnostima za apliciranje i dobijanje stipendija.

Nakon toga, pedagogica Vanja Rakočević predstavila je predstavnicima 14 američkih univerziteta Gimnaziju „Slobodan Škerović“, kao i aktivnosti koje realizujemo u okviru pružanja podrške učenicima koji apliciraju za studije u inostranstvu.

Istog dana brojni učenici posjetili su Sajam, koji je četvrti put po redu organizovan u Crnoj Gori. Učenici su imali mogućnost da se upoznaju s programima koje nude ovi univerziteti, kao i s prednostima i mogućnostima studiranja u SAD.

Članovi našeg Volonterskog kluba, koji već četiri godine učestvuju u realizaciji volonterskog servisa u Američkom uglu, pružili su logističku podršku organizaciji Sajma, kao i prethodne godine.