Copyright 2019 - Custom text here

SVJETSKI DAN ŠUMA

Svjetski dan šuma obilježava se 21. marta s namjerom da se ukaže na značaj šuma i njihov uticaj na opstanak čovječanstva.

Tim povodom, predstavnica UNDP Aleksandra Kiković i Boris Ristović iz NVO Amplitudo održali su edukativno predavanje s ciljem da se kod učenika razvije ekološka svijesti o značaju šuma u održavanju biološke raznolikosti. Govorilo se i o  uticaju na klimu i klimatske promjene, kao i o zaštiti zemljišta i vodenih resursa. Gosti su predstavili i novorazvijeni veb kalkulator, koji turistima i hotelima omogućava da izračunaju karbonski otisak odnosno negativan uticaj putovanja i boravka na životnu sredinu.

Predavanju su prisustvovale profesorice biologije, članovi Ekološke i Biološke sekcije, kao i članovi eko-odbora.

f t g m

Gimnazija „Slobodan Škerović“

Ul. Vaka Đurovića 26

81 000 Podgorica, Crna Gora

Tel: ++382 20 664 044

Fax: ++382 20 667 546

e-mail:

gimnazijapg@t-com.me;

skola@gim-pg.edu.me;