SVJETSKI DAN ŠUMA

Svjetski dan šuma obilježava se 21. marta s namjerom da se ukaže na značaj šuma i njihov uticaj na opstanak čovječanstva.

Tim povodom, predstavnica UNDP Aleksandra Kiković i Boris Ristović iz NVO Amplitudo održali su edukativno predavanje s ciljem da se kod učenika razvije ekološka svijesti o značaju šuma u održavanju biološke raznolikosti. Govorilo se i o  uticaju na klimu i klimatske promjene, kao i o zaštiti zemljišta i vodenih resursa. Gosti su predstavili i novorazvijeni veb kalkulator, koji turistima i hotelima omogućava da izračunaju karbonski otisak odnosno negativan uticaj putovanja i boravka na životnu sredinu.

Predavanju su prisustvovale profesorice biologije, članovi Ekološke i Biološke sekcije, kao i članovi eko-odbora.