Copyright 2019 - Custom text here

OSNOVNI KURS U PRUŽANJU PRVE POMOĆI

Na časovima biologije održani su  osnovni kursevi  o pružanju prve pomoći, koji su, uz pomoć profesorice Marije Kojić, realizovale volonterke Crvenog krsta i učenice IIIb odjeljenja ‒ Maša Saveljić i Lana Đuričković.

Učenici su naučili kako da adekvatno reaguju u nemilim situacijama, zaustave krvarenje ili pruže KPR (kardio-pulmonarnu reanimaciju). Aktivnim učešćem i prezentovanjem stečenog znanja, simulirajući različite oblike povreda i teških stanja, učenici su ovladali osnovnim vještinama u pružanju prve pomoći.

Cilj ove obuke je podizanje  svijesti o značaju poznavanja prve pomoći, koje je u nekim situacijama ključno za spašavanje života.

f t g m

Gimnazija „Slobodan Škerović“

Ul. Vaka Đurovića 26

81 000 Podgorica, Crna Gora

Tel: ++382 20 664 044

Fax: ++382 20 667 546

e-mail:

gimnazijapg@t-com.me;

skola@gim-pg.edu.me;