EKSPERIMENT U NASTAVI FIZIKE

Veče fizike pod nazivom „Eksperiment u nastavi fizike” organizovao je 8. februara Stručni aktiv fizike zajedno s učenicima iz Kluba talenata.

Učenici su pokazali različite eksperimente: Određivanje ubrzanja slobodnog pada pomoću matematičkog klatna, Određivanje koeficijenta statičkog trenja pomoću strme ravni, Određivanje sile potiska pomoću Arhimedove vage, Određivanje talasne dužine lasera pomoću difrakcione rešetke, Određivanje indeksa prelamanja svjetlosti pomoću lasera, Demonstarcija tamne energije, Demonstracija makete automobile na električni pogon (daljinsko upravljanje automobila pomoću radio talasa ).

Učenici su pokazali svojim vršnjacima kako jednostavnim eksperimentima mogu objasniti određene pojave u prirodi, u različitim oblastima fizike.