PODGORIČANI PJEVALI SA GIMNAZIJALCIMA

Sinoć su pred punim Trgom nezavisnosti gimnazijalci izveli knliževno-muzički program Omaž Podgorici.

Dobra energija među izvođačima se širila i zahvatala sve prisutne. Svaku pojavu na sceni publika je ispratila s pažnjom svojstvenom pozorišnoj atmosferi, reagovala na pravi način i aplauzom ispraćala sve učesnike. Scensko oživljavanje poznatih podgoričkih anegdota je uspjelo da raskravi hladno decembarsko veče i nasmije pažljive posjetioce Podgoričkog prazničnog pazara. Starovaroške legende o Milici i Sejdefi gimnazijski hor je propratio dobro poznatim pjesmama o ovim djevojkama. Publika je prihvatala svaku pjesmu i činila naše učenike ponosnim akterima jednog lijepog gradskog događaja. Nekadašnji i sadašnji gimnazijalci su na kraju pozdravili sugrađane Pjesmom Podgorici i još jednom dokazali da je naša škola rasadnik talenata i izvor mladalačke snage svih generacija koje su prošle kroz Gimnaziju. Direktorica je pozvala sve učesnike programa da danas u Biblioteci prisustvuju koktelu organizovanom u njihovu čast.