Copyright 2019 - Custom text here

BUDI DRUŠTVENO AKTIVAN. DAJ DOPRINOS!

Povodom 5. decembra, Međunarodnog dana volonterizma, Gimnazija „Slobodan Škerović“, u saradnji s Kancelarijom za evropske integracije, organizovala je interaktivni forum „Budi društveno aktivan. Daj doprinos!“.

Nakon uvodnog pozdrava direktorice Zoje Bojanić-Lalović, o značaju društvenog aktivizma mladih i razvoju empatije s gimnazijalcima su razgovarali glavni pregovarač Aleksandar Drljević i šef Delegacije EU u Crnoj Gori Aivo Orav. Moderatorka je bila psihološkinja Marija Gošović.

Nakon razgovora, svoj aktivizam na djelu svi učesnici su pokazali sadnjom 15 sadnica drveća ispred zgrade Gimnazije.

Članovi Volonterskog kluba Gimnazije „Slobodan Škerović” takođe su obilježili Međunarodni dan volontera i 12 godina postojanja Kluba. Okupili su se u periodu između dvije smjene i timski napravili krila, s porukom: ZAMISLI, VJERUJ, OSTVARI. Uz muziku i družunje, tokom dana su postavljene poruke UZMI ŠTA TI TREBA, PRUŽI ŠTA MOŽEŠ. Birali su mogućnost da uzmu ili pruže: nadu, nezavisnost, ljubav, snagu, motivaciju, sreću... i mnoga druga humana načela, koja stvarnost čine boljom i ljepšom.

f t g m

Gimnazija „Slobodan Škerović“

Ul. Vaka Đurovića 26

81 000 Podgorica, Crna Gora

Tel: ++382 20 664 044

Fax: ++382 20 667 546

e-mail:

gimnazijapg@t-com.me;

skola@gim-pg.edu.me;