Copyright 2018 - Custom text here

TEMATSKE IZLOŽBE OSNOVNIH I SREDNJIH ŠKOLA U JU MUZEJI I GALERIJE PODGORICE

U izložbenom prostoru JU „Muzeji i galerije”, a u saradnji s osnovnim i srednjim školama Podgorice, 30. novembra u 18 sati održana je promocija tematskih izložbi: „Podgorica između dva svjetska rata”, „Sokacima stare Podgorice”, „Život u Titogradu”, „Putevima Marka Miljanova” i „Mostovi Podgorice”.

Tematske izložbe rezultat su intenzivne saradnje JU Muzeji i galerije Podgorice i škola na polju edukacije i promocije kulturne baštine Glavnog grada. Kreativni profesori-mentori i njihovi daroviti učenici osmislili  su raznovrsni materijal kojim se promoviše kulturno nasljeđe Glavnog grada. Učenici i profesori Gimnazije „Slobodan Škerović” pripremili su video prezentaciju na temu „Podgorica između dva svjetska rata”.