Copyright 2019 - Custom text here

MJESEC ITALIJANSKOG FILMA

I ove godine u našoj školi realizuje se „Mjesec italijanskog filma“, u organizaciji Kluba filma i profesorica italijanskog jezika Ivane Vujović, Marije Kopitović i Milice Usančević.

Učenici će imati priliku da odgledaju četiri projekcije iz različitih epoha i različite tematike kako bi bolje upoznali kulturni milje Italije. Prvi film na repertoaru je  „La vita e' bella“ - Roberto Benigni, za koji su učenici iskazali veliko interesovanje. Naredni filmovi su: „Umberto D.“ - Vittorio de Sica, „A casa tutti bene“ - Gabriele Muccino i  „L' ora legale“- Ficarra e Picone. Filmovi se prikazuju četvrtkom, u Omladinskom klubu škole, u 19.15 sati.

f t g m

Gimnazija „Slobodan Škerović“

Ul. Vaka Đurovića 26

81 000 Podgorica, Crna Gora

Tel: ++382 20 664 044

Fax: ++382 20 667 546

e-mail:

gimnazijapg@t-com.me;

skola@gim-pg.edu.me;