Copyright 2019 - Custom text here

BROJNE AKTIVNOSTI U OKVIRU KULTURNE RAZMJENE CRNE GORE I ITALIJE

Učesnici u projektu kulturne razmjene Crne Gore i Italije zajedno su posjetili Cetinje, Kotor, Perast i Virpazar. Gosti iz Italije nijesu krili svoje oduševljenje crnogorskom prirodom i kulturnim znamenitostima. Nakon edukativnih izleta, učenici su razmijenili iskustva i u radionici koju je u Omladinskom klubu održala pedagogica škole Vanja Rakočević. Tema radionice bilo je vršnjačko nasilje i nasilje na internetu, koji se svakodnevno nameću kao problem mladih.

Fabrika čokolade u vlasništvu DOO Falcon iz Podgorice svojim slatkim proizvodima nagradila je vrijedne đake , a prijem je organizovan i u Italijanskoj ambasadi, gdje su djeca s gospodinom Damianom Rampinijem, zamjenikom ambasadora, razgovarala o značaju ovakvih projekata u njihovom obrazovanju.

Sigurni smo da će učenici i profesori ponijeti lijepe uspomene iz Crne Gore.

f t g m

Gimnazija „Slobodan Škerović“

Ul. Vaka Đurovića 26

81 000 Podgorica, Crna Gora

Tel: ++382 20 664 044

Fax: ++382 20 667 546

e-mail:

gimnazijapg@t-com.me;

skola@gim-pg.edu.me;