Copyright 2019 - Custom text here

IZLOŽBA O ISTORIJI ITALIJANSKOG JEZIKA

Učenici 2f i 4h odjeljenja, u pratnji profesorica Milice Usančević, Mirjane Kadić i Marije Kopitović, posjetili su izložbu o istoriji italijanskog jezika pod nazivom „Dove il sì suona – Viaggio attraverso la lingua italiana“.

Radi se o jednom sažetom, ali sveobuhvatnom pregledu, o svojevrsnoj panoramskoj šetnji kroz italijanski jezik koja na edukativan i pregledan način prikazuje nastanak italijanskog jezika iz latinskog, te njegove razne razvojne faze sve do današnjih dana.

Izložba je organizovana povodom XVIII Nedjelje italijanskog jezika u svijetu.

f t g m

Gimnazija „Slobodan Škerović“

Ul. Vaka Đurovića 26

81 000 Podgorica, Crna Gora

Tel: ++382 20 664 044

Fax: ++382 20 667 546

e-mail:

gimnazijapg@t-com.me;

skola@gim-pg.edu.me;