Copyright 2018 - Custom text here

BRONZA NA MEDITERANSKOM OMLADINSKOM MATEMATIČKOM PRVENSTVU U RIMU

Na 5. Mediteranskom omladinskom matematičkom prvenstvu (MYMC 2018) održanom od 18. do 21. jula 2018. godine u Rimu, crnogorski tim, koji je prvi put učestvovao na ovom takmičenju, osvojio je bronzanu medalju.

Crnu Goru su na ovom takmičenju predstavljali Majda Šukurica i Emir Hadžajlić, učenici Gimnazije „Slobodan Škerović“ iz Podgorice i Mia Raičević i Milivoje Karadžić, učenici Gimnazije „Stojan Cerović“ iz Nikšića. Tim je predvodila prof. dr Žana Kovijanić-Vukićević s Prirodno-matematičkog fakulteta UCG.

Takmičenje je održano na Univerzitetu „Tor Vergata“ u Rimu, a učestvovalo je 17 zemalja: Albanija, Alžir, Bosna i Hercegovina, Hrvatska, Kipar, Egipat, Francuska, Grčka, Italija, Liban, Crna Gora, Maroko, Palestina, Slovenija, Španija, Tunis i Turska. Organizator odlaska na MYMC 2018 je Ispitni centar Crne Gore.

Čestitamo cijeloj ekipi, a posebno smo ponosni na naše učenike Majdu i Emira.