Copyright 2019 - Custom text here

NAGRADA NA LITERARNOM KONKURSU

Poznato je da je Gimnazija „Slobodan Škerović” rasadnik talenata u mnogim oblastima nauke i umjetnosti. Literarni talenat naše Dženane Đurković, učenice III c, prepoznao je i stručni žiri Saveza udruženja boraca NOR-a i antifašista Crne Gore. Na inicijativu njene mentorke Gordane Vučinić, profesorke crnogorskog-srpskog, bosanskog, hrvatskog jezika i književnosti, Dženana je napisala rad na temu „Crna Gora - moja domovina” s kojim je učestvovala na konkursu povodom 70 godina postojanja SUBNOR-a Crne Gore. U konkurenciji od oko 150 pristiglih radova, naša Dženana je osvojila prvo mjesto. Nagrade njoj i njenoj mentorki uručene su 13. juna na svečanoj sjednici ove ugledne i sve brojnije organizacije, koja okuplja sve više mladih ljudi antifašističke orijentacije. Sve Dženanine petice na pismenim zadacima iz maternjeg jezika potvrdio je i žiri kojim je predsjedavao Zuvdija Hodžić, poznati crnogorski pisac i predsjednik SUBNOR-a Crne Gore. Zajedno sa uglednim članovima Udruženja i ostalim dobitnicima nagrada iz čitave Crne Gore, kao i njihovim mentorima, naše predstavice su prisustvovale svečanosti u KIC-u Budo Tomović gdje su i nastale ove fotografije. Dženani želimo još mnogo ovakvih uspjeha, a njenoj mentorki još mnogo učeni-ca/-ka koji će i na ovaj način doprinositi svom i ugledu naše škole.

f t g m

Gimnazija „Slobodan Škerović“

Ul. Vaka Đurovića 26

81 000 Podgorica, Crna Gora

Tel: ++382 20 664 044

Fax: ++382 20 667 546

e-mail:

gimnazijapg@t-com.me;

skola@gim-pg.edu.me;