Copyright 2018 - Custom text here

DOKUŠKOLA

I ove godine, u okviru IX Underhill festivala, održava se Dokuškola za gimnazijalce iz Podgorice i Danilovgrada. U toku dva dana, 9. i 10. juna učenici završnih razreda će uz pomoć profesora režije Rajka Petrovića savladati osnove dokumentarnog filma. Nova znanja će im pomoći da okom kamere uhvate karakteristike naše okoline, u njima prepoznaju univerzalne vrijednosti, izraze stvaralački stav i svoj doživljaj stvarnosti. Snimljeni materijal će biti montiran i prikazan posljednjeg dana UF-a. Izuzetno kreativno raspoloženi, učenici su zajedno sa svojim profesorima, Gordanom Vućinić (Gimnazija ,,Slobodan Škerović”) i Mirom Minićem (Gimnazija Petar I Petrović Njegoš) pratili zanimljivo predavanje o filmu kao umjetnosti, kadru kao osnovnoj jedinici filmske kompozicije, karakteristikama Limijerovog kadra; odgledali zanimljive primjere iz izabranih dokumentarnih filmova; uočavali njihovu estetiku i hroničarsku vrijednost. Ova druženja postaju lijepa tradicija saradnje dvije gimnazije i organizatora Underhill festivala.