Copyright 2019 - Custom text here

PRVO MJESTO NA TAKMIČENJU SPELLING BEE

Na jučerašnjem takmičenju Spelling Bee na Cetinju, u organizaciji JU Gimnazija „Cetinje“, Matija Đurović, učenik dvojezičnog odjeljenja 1e, osvojio je prvo mjesto u kategoriji srednjih škola (mentorka prof. Gordana Burić).

Na takmičenju je učestvovalo 14 učenika osnovnih i 9 učenika srednjih škola iz Crne Gore. Žiri su sačinjavali prof. Olivera Kusovac (Filološki fakultet), prof. Nataša Pejović (Američki ugao) i prof. John Redos (Filološki fakultet, Američki ugao), dok je za čitanje riječi bio zadužen prof. Balša Ivanović (Filološki fakultet). Na kraju takmičenja, direktorka JU Gimnazija „Cetinje“, Nataša Stanojević, uručila je vrijedne nagrade najuspješnijim učenicima, dok su prof. Aleksandra Vujović i prof. Miroslav Perišić svim takmičarima uručili zahvalnice.

Čestitamo Matiji, ali i Marijani Kraljević (3b), koja se takođe takmičila i visoko rangirala.

f t g m

Gimnazija „Slobodan Škerović“

Ul. Vaka Đurovića 26

81 000 Podgorica, Crna Gora

Tel: ++382 20 664 044

Fax: ++382 20 667 546

e-mail:

gimnazijapg@t-com.me;

skola@gim-pg.edu.me;