Copyright 2019 - Custom text here

UTICAJ SVJETLOSTI NA PROCES VIĐENJA KOD ORGANIZAMA

U okviru projekta Kluba talenata na temu „Svjetlost“, Aktiv biologije je 15. maja u školskoj biblioteci organizovao prezentaciju „Uticaj svjetlosti na proces viđenja kod organizama“, koju je pripremio Vladislav Zečević, a prezentovale su je Tara Babović i Anja Radulović. Luka Velašević objasnio je pokrete biljaka uslovljene svjetlošću, kao i značaj svjetlosti za proces fotosinteze, kroz prezentaciju „Fototropizam“, koju je pripremio Vuk Slavić. Za kraj, Jovan Srbljanović i Ksenija Vidaković objasnili su proces viđenja kod čovjeka preko prezentacije i video zapisa u čijoj pripremi je učestvovao Jovan Kašćelan. Program je vodila učenica Ilma Jarović.

f t g m

Gimnazija „Slobodan Škerović“

Ul. Vaka Đurovića 26

81 000 Podgorica, Crna Gora

Tel: ++382 20 664 044

Fax: ++382 20 667 546

e-mail:

gimnazijapg@t-com.me;

skola@gim-pg.edu.me;