Copyright 2020 - Custom text here

ĐORĐE IVANOVIĆ − DOBITNIK STIPENDIJE UJEDINJENIH SVJETSKIH KOLEDŽA

Učenik II razreda JU Gimnazije „Slobodan Škerović” Đorđe Ivanović dobitnik je stipendije Ujedinjenih svjetskih koledža za školsku 2020/2021. i 2021/2022. godinu.

Selekciona komisija, sastavljena od predstavnika Ministarstva prosvjete Crne Gore, Ispitnog centra Crne Gore i dvoje bivših stipendista UWC u Hong Kongu i Norveškoj, nakon intervjua, u skladu s Konkursom i UWC praksom, odlučila je da Đorđu dodijeli stipendiju za nastavak školovanja na Ujedinjenim svjetskim koledžima u Duinu, Italija.

Kao dobitnik UWC stipendije, Đorđe će, tokom dvogodišnjeg školovanja u Duinu, steći znanja i vještine koje će usmjeriti njegovu buduću karijeru. Po završetku koledža dobiće širom svijeta poznatu i priznatu diplomu Međunarodnog bakaloreata (International Baccaloreat Diploma), koja će mu omogućiti nastavak univerzitetskog obrazovanja u zemlji ili inostranstvu.