Copyright 2018 - Custom text here

BICIKLISTIČKO-PLANINARSKA TURA „VEŽEŠNIK“

Biciklističko-planinarska tura 27 učenika, članova sekcije, s profesorom Miroslavom Radulovićem započeta je u 8 sati ispred Gimnazije. Vozili su preko Zagoriča, zatim Duklje i stigli do Gornjih Rogama, gdje počinje uspon na brdo Vežešnik, na 620 m nadmorske visine. Istim putem su se vratili do Gimnazije. Tura je završena u 13.30 sati. Dužina ture je 25 km, od toga je 12 km pređeno biciklom i 13 km učenici su planinarili.

POSJETA FIAT-U

Profesor Marko Spaić je sa svojim učenicima 10. septembra posjetio FIAT i time započeo rad Kluba ljubitelja pozorišta za ovu školsku godinu. Tom prilikom su u KIC-u su odgledali predstavu francuskog teatra „KA-F-KA”, priču o svima i ni o kome. Postavljena su brojna egzistencijalna pitanja, a vrijeme i časovi književnosti koji su pred njima pružiće odgovor na iste.

POSJETA PREDSTAVNIKA UNICEF-a

Gimnazija „Slobodan Škerović“, kao jedna od prvih srednjih škola, uključena je u realizaciju inicijative „Moje vrijednosti i vrline“, koju su 2015. godine pokrenuli Zavod za školstvo i Unicef Crne Gore. Inicijativa je nastala na temelju potrebe da učenicima i školama obezbijedimo snažniju podršku da razvijaju socijalne i emocionalne kompetencije na kojima se temelje, ne samo bolja akademska postignuća, nego i veći kvalitet budućeg života, mogućnosti zapošljavanja i konstruktivnog učešća u društvenim procesima.

Opširnije: POSJETA PREDSTAVNIKA UNICEF-a