Copyright 2018 - Custom text here

GIMNAZIJA „SLOBODAN ŠKEROVIĆ” PREDSTAVLJENA NA SAJMU SREDNJIH ŠKOLA U SAD-u

Vanja Rakočević, pedagogica, dobitnica je prestižne stipendije Međunarodnog udružnja stručnih saradnika za karijerno savjetovanje učenika i upis na univerzitete (International ACAC). Nominovana od strane savjetnice Education USA, Anice Vujnović, Vanja je jedna od 11 stipendista iz cijelog svijeta, u konkurenciji od oko 100 nominacija.

Opširnije: GIMNAZIJA „SLOBODAN ŠKEROVIĆ” PREDSTAVLJENA NA SAJMU SREDNJIH ŠKOLA U SAD-u

PODGORIČKI GIMNAZIJALCI OSVIJILI MEDALJE NA ŠESTOM KUPU MATEMATIČKE GIMNAZIJE

Učenici Matematičke gimnazije Ksenija Belada, Kosta Vukićević, Nikolina Lalić i Nađa Stojanović, s profesorom Božom Bakovićem, učestvovali su na Šestom kupu matematičke gimnazije u Beogradu, koje je od 26. juna okupilo takmičare iz 12 zemalja. Učenici Gimnazije „Slobodan Škerović” iz Podgorice ostvarili su značajne rezultate. Kosta Vukićević osvojio je zlatnu medalju iz matematike i bronzanu iz programiranja, a Nikolina Lalić osvojila je bronzu iz matematike

Iskreno čestitamo svim učenicima i njihovom mentoru na izuzetnim rezultatima.

UČEŠĆE NA MEĐUNARODNOM TRENINGU ZA MLADE

Članice Volonterskog klub Gimnazije, Isidora Merdović i Milica Sošić, učestvovale su na međunarodnom treningu za mlade „Migracije − Integracije“, koji je održan u periodu 2−9. juna 2018. godine u Baru. U okviru programa Erasmus+, seminar je organizovala NVO SOS telefon za žene i djecu žrtve nasilja u Podgorici, u okviru Programa za mlade. Seminar je okupio 40 mladih iz 10 zemalja Evrope (Mađarska, Turska, Bugarska, Malta, Grčka, Serbija, Albanija, Bosna i Hercegovina i Kosovo).

Obrađivane su teme koje se tiču imigracije i pitanja povezanih s izbjegličkom krizom i diskriminacijom imigranata. Razmatralo se i pitanje emigracije mladih ljudi vezane za njihovo zapošljavanje. Jedna od značajnijih aktivnosti odnosila se i na posjetu Centra za prihvat i Društvenom centru u Spužu koji su namijenjeni tražiocima azila.

#erasmusplus #migration #youth #sosyouth

DAN NAJBOLJIH

U srijedu su uručene diplome najboljim gimnazijalcima i gimnazijalkama: dobitnicima diplome „Luča“, pobjednicima na državnim takmičenjima i njihovim profesorima – mentorima.

Brojne generacije učenika sticale su duhovnost, čovječnost, znanje i obrazovanje baš u našem zdanju. Ove neprolazne vrijednosti karakterišu i ovu generaciju maturanata, koja je donijala brojna odličja s takmičenja u državi i region. Matematika, biologija, fizika, hemija, strani jezici, dramske izvedbe, recitovanje, literarno stvaralaštvo, sve su ovo oblasti u kojoj su osvajali medalje i priznanja. Ponosni smo na njih.

NAGRADA NA LITERARNOM KONKURSU

Poznato je da je Gimnazija „Slobodan Škerović” rasadnik talenata u mnogim oblastima nauke i umjetnosti. Literarni talenat naše Dženane Đurković, učenice III c, prepoznao je i stručni žiri Saveza udruženja boraca NOR-a i antifašista Crne Gore. Na inicijativu njene mentorke Gordane Vučinić, profesorke crnogorskog-srpskog, bosanskog, hrvatskog jezika i književnosti, Dženana je napisala rad na temu „Crna Gora - moja domovina” s kojim je učestvovala na konkursu povodom 70 godina postojanja SUBNOR-a Crne Gore. U konkurenciji od oko 150 pristiglih radova, naša Dženana je osvojila prvo mjesto. Nagrade njoj i njenoj mentorki uručene su 13. juna na svečanoj sjednici ove ugledne i sve brojnije organizacije, koja okuplja sve više mladih ljudi antifašističke orijentacije. Sve Dženanine petice na pismenim zadacima iz maternjeg jezika potvrdio je i žiri kojim je predsjedavao Zuvdija Hodžić, poznati crnogorski pisac i predsjednik SUBNOR-a Crne Gore. Zajedno sa uglednim članovima Udruženja i ostalim dobitnicima nagrada iz čitave Crne Gore, kao i njihovim mentorima, naše predstavice su prisustvovale svečanosti u KIC-u Budo Tomović gdje su i nastale ove fotografije. Dženani želimo još mnogo ovakvih uspjeha, a njenoj mentorki još mnogo učeni-ca/-ka koji će i na ovaj način doprinositi svom i ugledu naše škole.