Copyright 2020 - Custom text here

OBAVJEŠTENJE

Za sve učenike − sportske talente zainteresovane za studiranje u SAD-u, u saradnji s Education USA centrom u Podgorici, organizujemo razgovor s Vladicom Babić na temu „Studiranje u SAD uz sportske stipendije“. Prezentacija će se održati u srijedu, 5. februara, u Omladinskom klubu Gimnazije, s početkom u 13 sati.

 

Vladica Babić je crnogorska profesionalna teniserka koja je pohađala i igrala tenis za Oklahoma State University u periodu od 2014. do 2019. godine. Rođena je u Podgorici, gdje je završila osnovnu i srednju školu. Tenisom se počela baviti sa šest godina i, zahvaljujući uspjesima na internacionalnoj juniorskoj i profesionalnoj WTA listi, dobila je punu stipendiju na američkom univerzitetu, gdje je uporedo studirala i takmičila se za svoj univezitet. U maju 2019. godine, Vladica je diplomirala s dvije Bachelor diplome, nakon čega se vratila profesionalnom tenisu i sada se nalazi na WTA listi na 182. mjestu u dublu i 486. mjestu u singlu.

f t g m

Gimnazija „Slobodan Škerović“

Ul. Vaka Đurovića 26

81 000 Podgorica, Crna Gora

Tel: ++382 20 664 044

Fax: ++382 20 667 546

e-mail:

gimnazijapg@t-com.me;

skola@gim-pg.edu.me;