Copyright 2019 - Custom text here

Omaž Podgorici

Pozivamo vas da 27. decembra u 19 sati na Podgoričkom prazničnom pazaru prisustvujete izvođenju umjetničkog programa  „Omaž Podgorici”, koji pripremaju nekadašnji i sadašnji učenici Gimnazije „Slobodan Škerović”.

Izbor tekstova poznatih Podgoričana koji su pisali o svom gradu, njegovom duhu, specifičnom smislu za humor, dosjetljivosti, najpoznatijim gradskim anegdotama, ljubavi kojom se voli svoj grad − napravile su profesorice Zoja Bojanić-Lalović i Gordana Vučinić povodom proslave Dana škole 2012. godine. Na inicijativu Zoje Bojanić-Lalović, tadašnje profesorice i današnje direktorice, program će,  udruženi, izvesti nekadašnji učesnici uz pojačanje mlađih, današnjih učenika. Profesorica Gordana Vučinić koordinira radom ove simpatične družine, koja, uprkos činjenici da pripada različitim generacijama, ima nešto zajedničko − ljubav prema Gimnaziji i svom gradu. Uz pratnju školskog hora pod dirigentskom palicom profesorice Darije Šćepanović, sve će biti još autentičnije da stariji Podgoričani evociraju uspomene, a oni mlađi upoznaju starovaroški duh i nekadašnji šarm svoga grada. Ovo će biti treće decembarsko predstavljanje gimnazijalaca na Trgu nezavisnosti i njihov doprinos bogatom kulturnom i zabavnom programu Podgoričkog prazničnog pazara.

f t g m

Gimnazija „Slobodan Škerović“

Ul. Vaka Đurovića 26

81 000 Podgorica, Crna Gora

Tel: ++382 20 664 044

Fax: ++382 20 667 546

e-mail:

gimnazijapg@t-com.me;

skola@gim-pg.edu.me;