OBAVJEŠTENJE

Uspješno je završen projekat Učeničkog parlamenta za razvijanja preduzetničkih ideja kod mladih - GBiss (Gymnasium buisness).

Trideset zainteresovanih gimnazijalaca prisustvovalo je  predavanju , s ciljem da razviju znanja, vještine i stavove koji su neophodni za formiranje i realizovanje ideje jednog  mladog preduzetnika.

Nakon upoznavanja s osnovama preduzetništva učenici su se pripremali za takmičarski dio, uz mentorski rad članova Unije mladih preduzetnika. Takmičari, podijeljeni u tri grupe, dobili su određeni vremenski period za razvijanje preduzetničke ideje. U završnom dijelu projekta, timovi su pred stručnim žirijem predstavili svoje ideje. Za najbolju ideju proglašen je tim „Gasifikator“, koji će praviti kampersku peć.