PREDAVANJE „RAZLIČITOST I PREDNOSTI MULTIKULTURALNE KANADE”

U sklopu 16 dana ženskog aktivizma, NVO „Ženska soba”, u saradnji s Ambasadom Kanade i Gimnazijom „Slobodan Škerović”, organizuje predavanje na temu „Različitost i prednosti multikulturalne Kanade”.

Govoriće Nj. E. Kati Čaba, ambasadorka Kanade akreditovana za Crnu Goru, Olgica Marinković, ataše za kulturu pri Ambasadi Kanade, koordinatorka  NVO „Ženska soba” Kristina Bojanović i direktorica Gimnazije Zoja Bojanić-Lalović.

Učenici i učenice Gimnazije upoznaće se sa značajem multikulturalizma, osnaživanja uloge žene u društvu, inicijative 16 dana aktivizma protiv nasilja nad ženama, kao i sa značajem osnaživanja aktivizma među mladima. Čuće i informacije o Kanadi, njenom nastanku, provincijama i teritorijama, obrazovnom sistemu, prednostima bilingvizma u Kanadi, volontarizmu i mogućnostima za sticanje radnog iskustva tokom školovanja.

Predavanje će se održati u biblioteci škole, u 11 sati.