Copyright 2018 - Custom text here

MUZIKOM ZA NOVI POČETAK – REGIONALNA SARADNJA

Između šest gimnazija iz regiona 2017. godine potpisan je Memorandum o saradnji, koja bi pospješila komunikaciju i razmjenu iskustava učenika i profesora gimnazija susjednih država.

Gimnazija „Slobodan Škerović” domaćin je ovogodišnjeg susreta gimnazija, drugog po redu. Nastupaju  školski rok bendovi „Valter” iz Prve Gimnazije iz Sarajeva, „Šestar” iz VI beogradske gimnazije i naš bend „Abyssia”. Koncert „Muzikom za novi početak“ održaće se 19. oktobra, s početkom u 20 sati, u svečanoj sali Gimnazije. Ovi susreti su zamišljeni kao stvaranje mogućnosti za upoznavanje i druženje mladih ljudi, koje će povezati ljubav prema muzici, ali i želja da se razmijene kulturološke vrijednosti. Nadamo se da će učenici i njihovi profesori iz gimnazija u okruženju biti u mogućnosti da osjete tradicionalno crnogorsko gostoprimstvo.